Vedeli ste že...

Autor: Ján Wagner | 10.4.2011 o 18:05 | (upravené 22.4.2011 o 13:47) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  967x

najmodernejším mestom v strednej Európe budú do dvoch rokov práve - Košice? Kedysi sen, no dnes realita po minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Spojenie najmodernejšieho s titulom Európskeho hlavné mesta kultúry, vynesie Košice aj nad také mestá akými sú Praha, Bratislava či Viedeň.
Odkiaľ fúka vietor takýchto veľkých finančných prostriedkov, keď zadĺženie mesta je nadslnko jasné? Prichádza "spasiteľ" v podobe poľského miliardára, zakladateľa jednej z najväčších bankových skupín na svete, pôsobiacej v Rusku, Ázii a v 29 európskych krajinách (vrátane Slovenska). Plánuje u nás na východe preinvestovať viac ako 5,5 miliardy eur.

Pri vchádzaní do mesta od mesta Prešova by nás do dvoch rokov mal vítať troj vežatý "mrakodrap" z vyše 58 poschodiami. Lukratívne pozemky v priestoroch starej Magnezitky sa podarilo investorovi získať na základe prisľúbenia podpory a rozvoja mesta v kultúrnej, športovej a v konečnom dôsledku aj vo sfére cestovného ruchu. Zaujímalo ma, či je pôda na východe vhodná na takéto obrovské stavby. Dostalo sa mi odpovede od povereného pána zodpovedného za komunikáciu z médiami, kde ma ubezpečil, že bez štúdie a viacerých meraní by sa takéto niečo určite nestavalo. "Papiere sú v poriadku pripravené na podpis, čakáme už len na posledné dodatky od stavebného úradu", dodal. Mal by tak vyrásť akýsi majestát východu.

Podporu v oblasti športu myslí investor naozaj vážne. V Košiciach by mal vyrásť nový futbalový stánok, čo súvisi zo vznikom nového futbalového klubu Dynamo Košice. " Chceme vytvoriť akúsi koncepciu konkurencie pre už existujúci futbalový klub MFK Košice. Pôvodne sme uvažovali nad spoluprácou z legendárnou Lokomotívou Košice, no jednania stroskotali. Do augusta 2012 vyrastie futbalový stánok na pôvodnom plánovanom mieste, vo VŠA. Podarilo sa nám rýchle majetkové vysporiadanie ku spokojnosti všetkých zmluvnych strán. Štadión bude mať oproti plánovanej kapacite 21000 až niečo kolo 43 000 miest." Novovzniknutý klub Dynamo nastúpy od novej sezóny v druhej najvyššej futbalovej lige na základe získania licencie od zatiaľ nemedializovaného klubu. To, že to myslia naozaj vážne potvrdzuje aj okamžite rokovanie s viacerými svetovými hráčmi. Kedže ešte klub reálne neexistuje ide iba o predbežné dohadovanie. Investor chce priviesť do Košíc mená ako Cambiaso, De Rossi, Hološko či brankárska hviezdička Neuer. Na kúpu hráčov by malo odísť na jeseň viac ako 300 miliónov €.
Blog mal vyskúšať vašu dôveryhodnosť. Je to komplet fikcia. Deň čo deň čítame veľa článkov, hlavne tých politických. Treba aby si človek zachoval jasnú myseľ a neuveril okamžite všetkému, čo sa kde napíše. Existujú oveľa lepší majstri slova, ktorí vás dokážu skutočne oklamať. Boli tu, sú a budú, je len na vás či sa necháte klamať naivnými sľubmi. Dôležité sú skutky a nie len sľuby ;)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?